Історія попкорну

Історія попкорну

Кукурудза, ймовірно, почала свою довгу еволюцію як своєрідна трава. В Америці сорти кукурудзи, у тому числі попкорну, культивувалися в Центральній Америці племенами майя і ацтеками, а в Мексиці – інками. Ацтеки прикрашали своїх богів дощу і кукурудзи намистами з попкорну. Індіанці Північної Америки також нанизували попкорн на листя трави і використовували їх як прикраси. Археологи знайшли повітряну кукурудзу в печерах Нью-Мексико, її вік оцінюється в 5600 років. Цікаво, що попкорн був також поширений в деяких частинах Індії, Китаю і Суматри до відкриття Америки, але шляхи і методи його міграції невідомі, так само як і причина його існування в цих областях. Частина відповіді може бути захована в зимостійкості цього виду кукурудзи в порівнянні з іншими або в зміні кліматичних умов по всьому світу протягом тисяч років.

В індіанців методи вибухання кукурудзи відрізнялися від племені до племені. Вони, ймовірно, виявили властивість кукурудзи вибухати випадково, бо тверде ядро ​​не дає ніякого натяку на потенціал всередині зерна. Найбільш ранні методи вибухання кукурудзи були пов’язані з киданням її у вогонь. Пізніше з’явилися більш складні методи в інків, на руїнах яких виявили глиняні горщики спеціальної форми з ядрами попкорну все ще всередині них. Інки, мабуть, нагрівали пісок і клали попкорн в ці горщики – таким чином, попкорн вибухав.

Попкорн офіційно перейшов в західну культуру під час першого святкування Дня Подяки. На початку попкорн в Америці став ритуальною частиною багатьох урочистостей. Ядра використовувалися в якості зубів гарбуза на Хеллоуїн, а також нанизувалися на довгі мотузки і це служило гірляндами для ялинок. У 1700-х роках попкорн почали їсти з молоком. Даний сніданок був популярний від Бостона і на південь до Кароліни.

Історія попкорну

Попкорн вирощувався в сімейних садах і фермах або купувався у сусідів. Близько 1890 р. попкорн почав ставати законною товарною культурою. Перші автоматичні апарати для попкорну були паровими машинами, винайденими в 1885 р., а в 1890 р. вони стали популярними в цирках, на карнавалах, на вулицях. До їхнього винаходу вуличні торговці виготовляли попкорн в дротяних кошиках на відкритому вогні. Використання упаковки для попкорну почалося приблизно в 1914 році.

Коли кінотеатри відкрилися по всій країні, вуличні продавці попкорну орендували приміщення за межами театру і торгували попкорном. У 1925 році Чарльз Т. Менлі удосконалив свою електричну машину для попкорну, яка виставлялася всередині кінотеатру, звук і запах попкорну часто приносили більше грошей, ніж сам фільм. Під час Великої депресії в 1930 році виробники продавали попкорн по п’ять центів за пакет і він став одним з небагатьох доступних предметів розкоші. Тим часом в кінотеатрах поміняли пакети на відра, оскільки шелест пакету створював занадто багато шуму.

Під час Другої світової війни попкорн використовувався за кордоном в якості лікування американських військовослужбовців. У 1945 році Персі Спенсе виявив, що мікрохвильова енергія розкриває попкорн і його відкриття привело до експериментів з іншими продуктами, в результаті з’явилася мікрохвильова піч.

Попкорн найкраще росте в багатому грунті. У наш час розробляються гібридні форми попкорну для удосконалення характеристик кукурудзи: правильна внутрішня волога ядра, форма ядра, відсоток виходу готової продукції, а також інші сприятливі для ринку характеристики.